Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Legnicy Dzieci

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Legnicy

Miejskie przedszkole nr 1 w Legnicy

Zajęcia z Języka Angielskiego

Zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego jednym z zadań przedszkola jest:

Tworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających budowaniu zainteresowania dziecka językiem obcym nowożytnym.

Dziecko po zakończeniu edukacji w przedszkolu rozumie bardzo proste polecenia w języku obcym nowożytnym i reaguje na nie.

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, prowadzą je nasze nauczycielki, które posiadają potrzebne w tym zakresie uprawnienia.

             Zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu odbywają się dwa razy w tygodniu. W grupach młodszych  trwają 15 minut (3 i 4 latki), natomiast w grupach starszych 30 minut (5 i 6 latki).

                        Zajęcia z angielskiego prowadzone przez mgr Marzenę Widawską-Pyrkosz oparte są na programie Super heroes wydawnictwa Nowa Era oraz na programie własnym Happy English. Dzieci poznają nowe słownictwo oraz struktury językowe w trakcie zabaw oraz wielokrotnych powtórzeń z wykorzystaniem różnorodnych metod nauki dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Nauczyciel stara się prowadzić zajęcia tylko w języku angielskim, opiera się na metodzie nauki czytania globalnego, która polega na wprowadzaniu do pamięci obrazów graficznych słowa, stymuluje i wykorzystuje wszystkie zmysły dziecka, bazuje na słuchaniu i odtwarzaniu zasłyszanych fraz, tworzy sytuacje jak najbardziej zbliżone do autentycznych sytuacji np. zabawa w sklep oraz wprowadza książki z bajkami w języku angielskim w celu poznawania i utrwalania słownictwa oraz rozwijania czytelnictwa.

           Pani mgr Magdalena Birut język angielski prowadzi w oparciu o program nauki Happy Hearts . Korzysta również ze stron internetowych, takich jak: super simple learning, british council oraz head full of ideas. Dzięki zadaniom o charakterze plastycznym, muzycznym i ruchowym, dzieci rozwijają umiejętności słuchania i mówienia oraz przygotowują się do nauki pisania i czytania. Starannie opracowany pod względem metodycznym materiał Happy Hearts  to gwarancja konsekwentnego rozwoju kompetencji językowej dzieci. Ciekawie zaprojektowana seria tych książek rozwija wyobraźnię i zachęca do nauki. Karty obrazkowe umożliwiają prezentację i powtarzanie docelowego słownictwa. Piosenki i rymowanki zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwa i wykorzystania metody TPR ( Total Psyhical Response), czyli reagowania całym ciałem.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-06-30 08:23przez:
Opublikowano:2021-06-30 09:23przez:
Podmiot udostępniający: Miejskie Przedszkole Nr 1 w Legnicy
Odwiedziny:1787

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.