Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Legnicy Dzieci

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Legnicy

Miejskie przedszkole nr 1 w Legnicy

O nas

Menu dla: O nas

O  NASZEJ PLACÓWCE

Placówka zlokalizowana jest na uboczu blisko parku na osiedlu Bielany. Mieści się w wolno stojącym, dużym, jednopiętrowym budynku. Jego atutem jest położenie z dala od ruchliwej ulicy. Ogród przedszkolny jest duży zielony oraz jest wyposażony w nowy sprzęt do  zabaw ruchowych dla naszych dzieci.

Dzieci uczęszczające do przedszkola zamieszkują głównie okolice przedszkola. Pochodzenie społeczne dzieci jest zróżnicowane. W przedszkolu funkcjonuje 5 grup, mieszanych wiekowo (dzieci 3, 4, 5, 6 letnie),

Przedszkole zatrudnia 20 pracowników, w tym 11 nauczycieli (w tym dyrektor, logopeda) i 9 pracowników administracji i obsługi.

Placówka posiada:

  • 5 sal dydaktycznych (wyposażonych w nowoczesne meble dostosowane do wzrostu dzieci i do właściwego ułożenia na nich pomocy oraz monitory interaktywne)
  • Pokój zajęć terapeutyczncych - logopedii i  zajęć terpeutycznych
  • Sala z telewizorem
  • Szatnię
  • Piękny ogród z placem zabaw

Ogród przedszkolny bogaty w różnorodne krzewy i drzewa, wyposażony w przyrządy do ćwiczeń i zabaw na świeżym powietrzu.

Zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne jest dobrze wyposażone.

Wszystkie sale przedszkolne posiadają zestawy pomocy dydaktycznych, gier, planszy, zabawek, klocków i innych. W salach zorganizowane są kąciki tematyczne i stałe, np. kącik do obserwacji przyrodniczych, kącik czytelniczy, matematyczny, plastyczny, konstrukcyjny itp.

WARUNKI PRACY

Nasze przedszkole jest kolorowe i bajeczne. Ciągle doskonalimy swoją bazę lokalową. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki. W sali rytmicznej znajduje się telewizor i odtwarzacz DVD dzięki, którym nauka poprzez zabawę jest niezawodną formą aktywizacji wszelkich procesów edukacyjnych. Programy multimedialne zawierają atrakcyjne, kolorowe zasoby pełne obrazków, dźwięków i animacji. Skupiają szereg profesjonalnie przygotowanych ćwiczeń.

Nasz plac zabaw zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu kolorowe i bezpieczne urządzenia rekreacyjne zachęcają do zabawy.

Dzięki skutecznej promocji nasze przedszkole ma dobra opinię w środowisku lokalnym. Dobra baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia dopełnia działania dydaktyczno – wychowawcze i wpływa na wysoką ocenę.

Placówka inwestuje w nauczycieli, pracowników, bazę lokalową, a zyskują na tym przede wszystkim dzieci. Przedszkole jest zarządzane w sposób sprawny i nowoczesny, a pracownicy mają satysfakcję ze swojej pracy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-23 14:27przez:
Opublikowano:2021-04-23 11:25przez:
Zmodyfikowano:2021-08-19 11:25przez:
Podmiot udostępniający: Miejskie Przedszkole Nr 1 w Legnicy
Odwiedziny:2901

Rejestr zmian

  • [2021-08-19 11:25:22]kolor